Jakie zabiegi wspomagaja redukcje cellulitu?

Jakie zabiegi wspomagają redukcję cellulitu?

Trwa lato, czyli pora roku, w której szczególnie chętnie odsłaniamy ciało. Częściej nosimy krótkie sukienki i szorty, a w czasie urlopu na plaży zakładamy kostium kąpielowy. Noszenie takich strojów wymaga dużej pewności siebie, niestety cellulit może ją odbierać. Jest to problem dotykający kobiety w różnym wieku i sylwetce. Nawet bardzo szczupłe panie mogą mieć nieestetyczną, pomarańczowa skórkę.

Cellulit pojawia się przede wszystkim u kobiet – jest to spowodowane przez specyficzną budowę tkanki tłuszczowej oraz wpływ żeńskiego hormonu, estrogenu. Pojawia się zwykle na udach i pośladkach, w postaci wgłębień i stwardnień na skórze. Przyczyną są zaburzenia mikrokrążenia – nieprawidłowy przepływ kwi powoduje zastoje i obrzęki, utrudnione jest usuwanie toksyn, które magazynują się w tkance tłuszczowej. Cellulit jest bardzo trudny do wyleczenia, ponieważ problem ma tendencję do narastania. Pewne czynniki mogą zwiększyć ryzyko cellulitu. Jednym z nich jest nieprawidłowa dieta – duża ilość słodyczy i przetworzonej żywności, a także hormony zawarte w niskiej jakości mięsie, przyczyniają się do pojawienia się pomarańczowej skórki. Kolejnym czynnikiem jest brak ruchu i regularnej aktywności fizycznej. Cellulitowi „sprzyja” również noszenie nieodpowiednich ubrań, które zaburzają mikrokrążenie – są to na przykład buty na wysokim obcasie albo bardzo obcisłe spodnie.

Jak poradzić sobie z cellulitem?

Cellulit bardzo trudno jest pokonać, a nawet chociażby zmniejszyć – wszelkie zabiegi wymagają regularności. Najlepsze efekty dają oczywiści bardziej zaawansowane metody. W salonie Femmalium MED SPA dostępnych jest kilka sposobów na pozbycie się pomarańczowej skórki.

Do bardzo skutecznych metod walki z cellulitem zaliczamy endermologię, czyli bezinwazyjny masaż mechaniczny. Specjalne urządzenie stosowane podczas zabiegu poprawia krążenie krwi i limfy, poprawia stan skóry, pomaga pozbyć się tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Endermologia powinna być stosowana regularnie – liczba sesji jest uzależniona od stopnia zaawansowania cellulitu. Zwykle zaleca się serię około 10 zabiegów, powtarzanych w kilkudniowych odstępach.

Eat Skin Shock bazuje z kolei na działaniu elektro-akustycznych fal, które działają na skórę ujędrniająco, zmniejszają obrzęki, tkankę tłuszczową oraz cellulit. Najlepsze efekty uzyskamy po serii 6 krótkich, bezbolesnych zabiegów. Natomiast podczas mezoterapii stosuje się specjalne koktajle o aktywnym działaniu, które w odpowiednich dawkach dostarcza się bezpośrednio do skóry. Seria 6 zabiegów pozwala poprawić stan skóry, a zastosowanie krzemionki organicznej, nostrzyka żółtego, rutyny lub karczocha zwyczajnego pozwala pozbyć się problemu cellulitu.

Bardzo skuteczną metodą jest carboxyterapia, podczas której stosuje się dwutlenek węgla. Substancja poprawia przepływ krwi w tkance tłuszczowej i niszczy komórki tłuszczowe. Manualny drenaż limfatyczny pomaga zmniejszyć cellulit i obrzęki, oraz poprawić przepływ limfy i oczyścić organizm.

Zabieg z użyciem urządzenia Derma Pen jest skuteczny w walce z cellulitem dzięki dobraniu właściwych koktajli Fusion. Bardziej tradycyjną, ale skuteczną metodą jest ręczny chiromasaż, który dodatkowo odpręża i wpływa pozytywnie na cały organizm. Odpowiednie manualne techniki nacisku stosowane są też podczas specjalistycznego masażu antycellulitowego. Ciekawym sposobem na pozbycie się cellulitu jest także masaż bańką chińską.