Jakie zabiegi na okolice oczu?

Jakie zabiegi na okolice oczu?

Świeże, pełne blasku spojrzenie jest oznaką młodości. Zmarszczki, cienie i opuchlizna w okolicach oczu nikomu nie dodają urody, świadczą raczej o przemęczeniu, braku snu i stresie. Z upływem lat w organizmie spada produkcja kolagenu i kwasu hialuronowego – powstają zmarszczki, a skóra staje się bardzo wiotka. Zmiany te są szczególnie widoczne w okolicach oczu. To właśnie te partie twarzy starzeją się najszybciej. Odpowiednia, systematyczna pielęgnacja pozwala przywrócić skórze w okolicach oczu młody wygląd. Jeśli chcemy szybkiego efektu odmładzającego, warto zdecydować się na zabieg o działaniu odmładzającym. W ofercie Femmalium MED SPA znajduje się kilka ciekawych i skutecznych propozycji.

Rozwiązanie problemu opadających powiek

Opadające powieki mogą być dużym problemem, jednak istnieje nieoperacyjny sposób na jego rozwiązanie – innowacyjny zabieg z użyciem urządzenia Plasma IQ. Aparat jest przeznaczony do ablacji naskórka, a jego zastosowanie jest alternatywą dla blefaroplastyki.

Plasma IQ wytwarza mikrowiązki plazmy, który prowadzi do ablacji, czyli odparowania naskórka i uszkodzenia termicznego skóry. W efekcie w miejscu działania Plasmy IQ dochodzi do obkurczenia tkanki. Zabieg pomaga zredukować zmarszczki oraz skórę na powiekach i jest skuteczną metodą liftingu powiek.

Świeże i wypoczęte spojrzenie

Zabieg Mandelac T oparty na kosmetykach ekskluzywnej marki Sesderma znakomicie odświeża spojrzenie. To delikatny peeling, który powstaje na bazie kwasów migdałowego, glikolowego oraz fitowego. Mandelac T redukuje zmarszczki i pomaga usunąć przebarwienia, które mają naczyniowe podłoże. Zmniejsza też cienie pod oczami. To dobry wybór dla osób, które chcą przywrócić świeżość i młodość okolicom oczu.

Sposób na zmarszczki w okolicach oczu

Na skórze w delikatnych okolicach oczu zmarszczki są wyjątkowo widoczne. Można poradzić sobie z nimi na różne sposoby. Jedną z propozycji może być na przykład wampirzy lifting, czyli zabieg z wykorzystaniem osocza bogato płytkowego. Jest ono wytwarzane z krwi pacjenta – wstrzyknięcie preparatu uruchamia w skórze mechanizmy naprawcze i regeneracyjne. Wampirzy lifting stosuje w przypadku wiotkiej, dojrzałej cery, a jednym z efektów jego zastosowania jest wygładzenie zmarszczek w okolicach oczu.

Korekta doliny łez

Dolina łez do bruzda, która powstaje na policzkach pod wewnętrznymi kącikami oczu. Razem z wiotką skórą pod okiem oraz cieniami w nieładny sposób podkreśla wiek. Szybkim sposobem na poprawę wyglądu tych okolic jest użycie wypełniaczy. Redukują one zmarszczki, a dodatkowo nawilżają skórę pod oczami, co przywraca twarzy młody, promienny wygląd.