Jakie zabiegi kosmetyczne warto wykonać jesienią?

Jakie zabiegi kosmetyczne warto wykonać jesienią?

Lato to dla większości z nas czas odpoczynku i relaksu. Wakacyjne urlopy i wyjazdy są dobrą okazją do regeneracji organizmu i nabrania nowych sił. Nie jest o jednak łatwy okres dla skóry, która po kilku słonecznych, ciepłych miesiącach potrzebuje odnowienia. Jesień jest bardzo dobrym okresem na zabiegi, które pomogą skórze odpocząć po lecie. To także idealny czas na przygotowania do zimy. Stabilne warunki panujące o tej porze roku pozwalają na przeprowadzenie nawet bardziej intensywnych zabiegów, których z reguły nie wykonuje się w lecie lub podczas mroźnej zimy.

Jak zadbać o twarz?

Mikrodermabrazja to zabieg, który polega na złuszczaniu skóry specjalnymi głowicami. Stosuje się ją między innymi w przypadku trądziku, zmarszczek i przebarwień, a także zniszczonej słońcem skóry. Cera pozbawiona zrogowaciałej warstwy funkcjonuje lepiej, ale staje się również wyjątkowo delikatna. Silne promieniowanie słoneczne mogłoby ją podrażnić, dlatego zabiegu nie wykonuje się latem. Znacznie bardziej odpowiednim okresem są jesienne miesiące. Po mikrodermabrazji cera jest wygładzona, pełna blasku, dotleniona i odżywiona – zregenerowana po lecie i gotowa na nadejście zimy.

Peelingi kwasami również mają silnie złuszczające działanie na skórę, dlatego po zabiegu trzeba chronić ją przed drażniącymi czynnikami. Peelingi rozjaśniają skórę i poprawiają jej koloryt, pomagają też pozbyć się nabytych w trakcie lata przebarwień. Dodatkowo poprawiają kondycję cery, działają odmładzająco i nawilżająco, dlatego są świetnym przygotowaniem do zimy.

Zabiegi dla całego ciała

Lato to okres, w którym szczególnie zależy nam na zadbanym i gładkim ciele, jednak testowanie niektórych metod depilacji w czasie gorących miesięcy nie jest dobrym pomysłem. Lepszym okresem dla takich zabiegów jest jesień. To właśnie wtedy warto zdecydować się na depilację laserową, czyli bezbolesną, skuteczną i długotrwałą metodę usuwania zbędnego owłosienia. Najlepszy efekt daje seria kilku zabiegów przeprowadzonych w kilkutygodniowych odstępach, dlatego cały proces może zająć nawet kilka miesięcy.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest świeża opalenizna, ponieważ laser mógłby dodatkowo oparzyć skórę. Po depilacji laserowej także trzeba chronić ciało przed słońcem. W ramach przygotowania do zabiegu należy zrezygnować z innych form depilacji, co jest szczególnie trudne latem. Dlatego sesje depilacji laserowej warto rozpocząć jesienią, kiedy opalenizna już zblednie, a noszenie ubrań zakrywających całe ciało nie będzie problemem.