Zabiegi dla cery dojrzałej

Zabiegi dla cery dojrzałej

Każda kobieta chciałaby wyglądać młodo i pięknie. Niestety, z upływem lat skóra traci swój młodzieńczy wygląd. Pojawiają się zmarszczki, które zmieniają rysy twarzy i nadają jej zmęczony wyraz. Cera staje się mniej jędrna i pozbawiona blasku. Na szczęście współczesna kosmetologia stwarza nowe możliwości odmłodzenia i rewitalizacji. Skóra dojrzała potrzebuje szczególnej troski. Odpowiednia pielęgnacja, połączona z zabiegami, mogą pomóc jej zachować piękny i młody wygląd.

Cera dojrzała – czyli jaka?

Kiedy cera staje się dojrzała? Nie ma jednej granicy, wiele zależy od stosowanych metod pielęgnacji oraz stylu życia. Przyjmuje się, że skóra zaczyna starzeć się po 25, a dojrzałość osiąga po 40 roku życia. Cera dojrzała to taka, na której pojawiły się oznaki starzenia, na przykład zmarszczki, przebarwienia, nadmierne rogowacenie oraz naczyniaki. Z upływem lat zwalnia metabolizm, a do skóry trafia mniej składników odżywczych. Spowalnia to jej procesy regeneracji, osłabione zostają włókna elastynowe oraz kolagenowe. Na starzenie cery wpływ mają też czynniki zewnętrze, między innymi stres, dym tytoniowy, nadmierna ekspozycja na światło słoneczne, niewłaściwa dieta oraz niedostateczna ilość snu.

Jak dbać o cerę dojrzałą?

Do pielęgnacji cery dojrzałej trzeba stosować specjalistyczne preparaty. W tym przypadku nie sprawdzą się kosmetyki o uniwersalnym zastosowaniu. Warto postawić na te o bogatym składzie, zawierające między innymi kolagen, elastynę, retinol, kwas glikolowy, kwas foliowy oraz witaminy A, C czy E. Takie kosmetyki opóźniają procesy starzenia się skóry i pozwalają poprawić jej stan. Konieczna jest także dobra ochrona przeciwsłoneczna, ponieważ promieniowanie może niekorzystnie wpływać na kondycję skóry. Krem pod oczy pomoże natomiast zmniejszyć widoczność zmarszczek w tej partii twarzy.

Podstawą troski o dojrzałą skórę jest właściwa, systematyczna pielęgnacja, ale jeśli chcemy szybkiego i widocznego efektu, dobrym rozwiązaniem jest wizyta w salonie kosmetycznym. Specjalistyczny zabieg o intensywnym działaniu pomoże zlikwidować oznaki starzenia i przywróci cerze promienny, młody wygląd.

Jednym z zabiegów szczególnie polecanych dla cery dojrzałej jest Fill Perfection z serii DIBI Milano. Wygładza zmarszczki, ujędrnia skórę i ma działanie wypełniające. Z tej samej linii pochodzi Lift Creator, modelujący owal twarzy, redukujący zmarszczki i ujędrniający skórę. Zabieg Dermapen stymuluje procesy naprawcze i redukuje większe bruzdy. Drobniejsze zmarszczki stają się niewidoczne, natomiast skóra jest bardziej jędrna i napięta.

W przypadku cery dojrzałej doskonale sprawdzają się zabiegi z wykorzystaniem kwasów, na przykład wykonywany na bazie kwasu migdałowego Mandelac, który ma działanie anti-age. Ciekawą propozycją jest Termolifting NIR, który dzięki zastosowaniu wysokiej temperatury pobudza regenerację skóry.