Jak wygląda zabieg przy użyciu urządzenia DermaPen?

Jak wygląda zabieg przy użyciu urządzenia DermaPen?

Mezoterapia to zabieg, który pomaga zredukować drobne zmarszczki i poprawić stan skóry suchej i odwodnionej. Polega na wprowadzeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji aktywnych. Mezoterapia daje znakomite efekty  i może być stosowana jako element profilaktyki przeciwzmarszczkowej oraz walki z pierwszymi oznakami starzenia.

DermaPen to nowoczesne, nowatorskie urządzenie – zabieg z jego użyciem określa się często jako mikromezoterapia lub mezoterapia igłowa. To innowacyjna metoda, która pomaga przywrócić skórze młodość. Sprawdza się też w przypadku innych problemów, na przykład blizn potrądzikowych lub pooperacyjnych.

Jak działa DermaPen?

DermaPen to specjalistyczne urządzenie, wyposażone w głowicę z kilkunastoma mikroigiełkami. W trakcie zabiegu skóra jest nakłuwana i powstają mikrourazy. Stymuluje to naturalne procesy organizmu – skóra jest pobudzona do naprawy, regenerują się włókna kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jej wygląd. Poprawia się przepuszczalność skóry, a cera jest przygotowana na przyjęcie koktajli substancji odżywczych. DermaPen pomaga poprawić dotlenienie oraz mikrokrążenie.

Urządzenie DermaPen działa automatycznie – małe, pulsujące igiełki nakłuwają skórę na głębokości od pół do dwóch milimetrów. Preparaty są dostarczane bezpośrednio do skóry właściwej, dlatego działają skuteczniej. Przed zabiegiem skóra jest znieczulana przy pomocy specjalnego kremu, aby użycie DermaPen było jak najbardziej komfortowe. W salonie kosmetycznym Femmalium MED SPA zabieg wykonują doświadczeni specjaliści, przy pomocy sterylnie zapakowanych kartridży, dzięki czemu procedura jest skuteczna i całkowicie bezpieczna.

DermaPen – dlaczego warto?

Zabieg podczas którego używa się urządzenia DermaPen pomaga pobudzić produkcję kolagenu i elastyny, stymuluje fibroplasty, aktywizuje procesy autoodnowy skóry oraz poprawia jej elastyczność i gęstość, dlatego daje tak dobre rezultaty w likwidacji oznak starzenia. Efektem zabiegu jest poprawa napięcia skóry oraz konturu twarzy, a także redukcja zmarszczek mimicznych. Skóra jest w widoczny sposób odmłodzona oraz zregenerowana, a zmarszczki stają się płytsze. Zabieg z urządzeniem DermaPen wpływa na jędrność, napięcie oraz gęstość skóry. Jest odpowiedni również dla cery odwodnionej, ponieważ ma działanie głęboko nawilżające. Kolejnym rezultatem jest rozjaśnienie i poprawa kolorytu skóry.

DermaPen może być stosowany do poprawy kondycji cery uszkodzonej przez słońce, a także zmniejszenie trądziku oraz rozszerzonych porów. Może być wykorzystywany w redukcji śladów po trądziku i blizn pozabiegowych.

Co bardzo ważne, efekty zabiegu z DermaPen są widoczne bardzo szybko, a regeneracja trwa krótko – wystarczy kilka dni, aby skóra zdążyła się naprawić.