Usuwanie cellulitu bańką chińską

Usuwanie cellulitu bańką chińską

Trwa pełnia lata, a to oznacza wysokie temperatury, słońce i wakacyjne urlopy. Letnie miesiące to doskonała okazja do zmian w garderobie – do szafy chowamy jeansy i rajstopy, a wyciągamy z niej lekkie sukienki i odsłaniające nogi krótkie spodenki. Jednak kobiety narażone są na problem, który skutecznie może popsuć letnie przyjemności i odebrać pewność siebie. Jest to cellulit, czyli tak zwana pomarańczowa skórka. Ze słodkim, zdrowym, pełnym witaminy C owocem cellulit wspólny ma jednak tylko wygląd zewnętrzny. Pod jego wpływem na skórze pojawiają się nieestetyczne zagłębienia. Wpływ na to mają żeńskie hormony, a także nieprawidłowa dieta i brak aktywności fizycznej. Pamiętajmy też, że cellulit na udach, pośladkach i brzuchu pojawia się również u szczupłych kobiet, które nie mają problemu z wagą.

Cellulit jest trudny do pokonania, jednak zwalczenie problemu jest jak najbardziej możliwe. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ w tym przypadku wyjątkowo liczy się systematyczność. Regularne stosowanie odpowiednich kosmetyków może pomóc pozbyć się pomarańczowej skórki. Jeśli zależy nam na skutecznym pozbyciu się cellulitu, warto wypróbować jeden ze specjalistycznych zabiegów dostępnych w salonie Femmalium MED SPA, dzięki którym szybciej możemy spodziewać się pozytywnych efektów. Jedną z propozycji jest zabieg, którego historia sięga jeszcze starożytnych Chin – jest to masaż bańką chińską.

Chińska bańka – co to jest?

Bańka chińska wywodzi się z tradycyjnej medycyny, której początki sięgają czasów starożytnych. Bańki to niewielkie, zwykle szklane (choć stosowane są również modele gumowe) naczynia, wyposażone w okrągły otwór o zaokrąglonych brzegach. Działanie chińskiej bańki jest oparte na podciśnieniu wytwarzanym w przyłożonym do skóry naczyniu. Metoda ta ma zastosowanie w kosmetyce, ale wykorzystuje się ją także w celach terapeutycznych, między innymi w leczeniu nadciśnienia, bólów stawów, pleców i karku, astmy, grypy lub stanów zapalnych korzonków nerwowych.

Jak bańka chińska zwalcza cellulit?

W trakcie zabiegu do odpowiednich partii ciała przykłada się bańki, które zasysają skórę i w ten sposób poprawiają mikrokrążenie oraz usuwają tkankę tłuszczową. Masaż bańką chińską pomaga pozbyć się z organizmu toksyn i sprawia, że skóra staje się piękniejsza, bardziej jędrna i gładka. Jest to naturalny i skuteczny sposób na likwidację skórki pomarańczowej.

Profesjonalny masaż rozpoczyna się od natłuszczenia skóry przy pomocy oliwki – tłusta warstwa kosmetyku ułatwia przesuwanie baniek. Specjalista przykłada je do ciała po wyciśnięciu z naczynia powietrza, dzięki czemu wytwarza się podciśnienie, które ma tak dobry wpływ na skórę. Masażysta wykonuje długie pociągnięcia na powierzchni skóry w odpowiednim kierunku. Zabieg trwa około godziny, a najlepsze efekty daje seria zabiegów, zaleca się na przykład powtórzenie 10 zabiegów w maksymalnie dwudniowych odstępach czasu.