Skuteczność depilacji laserowej

Skuteczność depilacji laserowej

Efekt gładkiej skóry po tradycyjnych metodach depilacji jest krótkotrwały, na dodatek są one czasochłonne, a w niektórych przypadkach nawet bolesne. Popularne metody, takie jak maszynka, kremy do depilacji czy wosk okazują się kłopotliwe i chyba żadna kobieta nie stosuje ich z przyjemnością. Większość z nas marzy o bezbolesnej metodzie usuwania zbędnych włosków, która sprawi, że skóra pozostanie idealnie gładka przez długi czas. Taka metoda już istnieje – to nowoczesna depilacja laserowa.

Do tego rodzaju depilacji stosowane jest urządzenie emitujące światło, które jest pochłaniane przez znajdującą się w mieszku włosowym melaninę. Melanina odbiera energię i w ten sposób ulega zniszczeniu. Podobnie dzieje się z całym mieszkiem. Depilację laserową należy powtarzać, ponieważ jeden zabieg nie jest w stanie skutecznie usunąć wszystkich włosków. Dzieje się tak dlatego, ponieważ włoski znajdują się w różnych fazach rozwoju. Na działanie lasera reagują tylko te w fazie wzrostu. Laser nie usunie włosków, które pozostają w fazie uśpienia, ponieważ w ich mieszkach znajduje się zbyt mało melaniny – dlatego nie reagują one na laser. Zabieg depilacji laserowej należy więc powtórzyć kilkakrotnie, co jednak nie jest wyjątkowo kłopotliwe, szczególnie w porównaniu do tradycyjnych metod depilacji.

Depilacja laserowa – czy jest skuteczna?

Depilacja metodą laserową jest uznawana za wyjątkowo skuteczną. Warto wiedzieć, że najlepsze efekty depilacja laserowa daje w przypadku grubych i ciemnych włosków. Zabieg może nie być tak samo skuteczny w przypadku jaśniejszych włosków. Depilacja laserowa doskonale sprawdzi się u osób, które mają problem z wrastającymi włoskami – laser pozwoli pozbyć się tego problemu. Depilację laserową poleca się również osobom, które chcą usunąć zbędne owłosienie z twarzy, ponieważ jest to metoda polecana dla wrażliwej skóry. Przeszkodą nie są także brodawki – laser pomoże usunąć włoski także z tych partii, w przypadku których kłopotliwe są inne metody depilacji.

Z zabiegu może skorzystać praktycznie każdy, z niewielkimi wyjątkami. Czynniki wykluczające to kuracja retinoidami, stosowanie substancji światłouczulających, choroby skóry, ciąża, okres, karmienie piersią, intensywna opalenizna, zarówno naturalna, jak i sztuczna, aktywne infekcje oraz zmiany bakteryjne i grzybicze wykluczają przeprowadzenie zabiegu. Wiele z tych czynników można jednak wyeliminować i wtedy skorzystać z zabiegu depilacji laserowej.

Depilacja laserowa jest idealna dla osób, które marzą o gładkiej skórze bez względu na porę roku. Warto zainteresować się tą metodą depilacji i odkryć pewność siebie, jaką daje zawsze gładka skóra!