Jak przygotowac skore do lata?

Jak przygotować skórę do lata?

Większość z nas kocha lato. Dni są długie, jest ciepło, świeci słońce – są to idealne warunki do relaksu i spędzania czasu na zewnątrz. Zmieniamy swój tryb życia na bardziej aktywny, dietę na lżejszą, a ubrania – na cieńsze i odsłaniające więcej ciała.

Lato jest porą roku, podczas której szczególnie musimy zadbać o skórę. Słońce, upał czy woda, z którymi stykamy się w trakcie najgorętszych miesięcy, mogą mieć negatywny wpływ na kondycję skóry. Nie zapominajmy też, że jeśli w lecie odsłaniamy ciało, musimy zadbać, aby było ono dobrze przygotowane i pięknie prezentowało się podczas letnich dni.

Piękna i zdrowa skóra latem

Gładka i zadbana skóra to doskonały sposób na zyskanie pewności siebie. Taki efekt pomoże uzyskać depilacja. Działanie tradycyjnych metod jest krótkotrwałe, a zabiegi trzeba często powtarzać, dlatego warto zdecydować się na alternatywne metody usuwania niechcianych włosków, dzięki którym bez przeszkód będziemy mogły nosić ulubione sukienki i krótkie spodenki. Jednym z takich sposobów jest depilacja woskiem, której efekty utrzymują się około 10 dni. Do zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować, jednak jest to na pewno dobre rozwiązanie, kiedy szybko chcemy przygotować się do wyjazdu na urlop. Jeśli mamy więcej czasu, dobrą opcją jest depilacja laserowa, która pozwoli cieszyć się idealnie gładką skórą znacznie dłużej.

Lato i urlop nieodłącznie kojarzy się z opalenizną. Brązowa skóra wygląda atrakcyjnie, jednak nie zapominajmy, że słońce ma bardzo negatywny wpływ na skórę, może ją przesuszać i spowodować groźne choroby. Dlatego zabezpieczajmy się przed promieniami słonecznymi na plaży lub kąpielisku, a po opaleniznę wybierzmy się do salonu kosmetycznego – opalanie natryskowe da nam efekt brązowej, a przede wszystkim zdrowej skóry. W sezonie letnim warto także zadbać o stopy, aby pięknie prezentowały się w odkrytych butach.

Jeśli chcemy, aby nasza cera wyglądała świeżo i promiennie, dobrym wyborem jest peeling kawitacyjny, który można stosować też latem. Zabieg przy pomocy ultradźwięków doskonale oczyszcza skórę oraz delikatnie ją złuszcza. O każdej porze można wykonać również peeling z kwasem migdałowym, który pozwala zmniejszyć suchość skóry oraz wygładzić drobne zmarszczki.

Zwykle przed latem staramy się zgubić kilka zbędnych centymetrów, ale nie zawsze się to udaje. Z pomocą przychodzą zabiegi, które pomogą wygładzić skórę, pozbyć się cellulitu, a dodatkowo zredukować tkankę tłuszczową. Takie efektu uzyskamy na przykład dzięki endermologii, Eat Skin Shock, carboxyterapii oraz specjalistycznym masażom.