zniszczone-paznokcie

Jaki manicure na zniszczone paznokcie?

Zniszczone paznokcie – taki problem ma wiele kobiet. Przyczyny tego stanu są różne. Powodem mogą być między innymi niewłaściwa dieta, źle wykonany manicure lub uraz. Część osób ma nałóg obgryzania paznokci, co też jest bardzo szkodliwe. Niezależnie od przyczyny, zniszczone paznokcie nigdy nie wyglądają atrakcyjnie. W jaki sposób możemy poradzić sobie z tym problemem? Jest kilka sposobów. Ważna jest oczywiście profilaktyka i codzienna, regularna pielęgnacja oraz odpowiednia dieta. Mniej cierpliwe osoby mogą zdecydować się także na zabieg w salonie kosmetycznym, który pomoże poprawić wygląd paznokci.

Piękne paznokcie na co dzień

Zdrowa dieta, dzięki której paznokcie będą wyglądały ładniej, powinna zawierać przede wszystkim produkty bogate w wapń. Ich źródłem są między innymi mleko, sery, natka pietruszki lub jarmuż. Wapń pomaga rozwiązać problem łamliwych i kruchych paznokci. Wzmocni je też żelazo, zawarte na przykład w czerwonym mięsie, suszonych śliwkach, gorzkiej czekoladzie oraz zielonych warzywach. Warto zadbać także o obecność w diecie witamin z grupy B, obecnej między innymi w ciemnozielonych warzywach, bananach, drożdżach lub wątrobie. O zdrowe paznokcie zadbamy dzięki produktom zawierających magnez, cynk i krzem.

Piękne paznokcie z salonu kosmetycznego

Prawidłowa dieta jest bardzo ważna, jednak na jej efekty trzeba czekać. Ze względu nie tempo życia i natłok obowiązków nie każdy jest w stanie dopilnować przestrzegania zasad zdrowego odżywiania się. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą specjalistyczne zabiegi kosmetyczne. Manicure dla zniszczonych paznokci można wykonać również w salonie kosmetycznym Femmalium MED SPA.

Jedną z propozycji jest tak zwany manicure japoński, tradycyjna metoda stosowana od kilku setek lat. Zabieg odżywia paznokcie i przywraca im ładny wygląd. Płytki po zabiegu są błyszczące i zyskują odcień różowej perły. Manicure japoński wzmacnia paznokcie kruche, łamliwe i rozdwajające się. Podczas zabiegu stosowane są naturalne składniki, na przykład krzemionka z morza japońskiego, pszczeli pyłek, keratyna oraz witaminy A + E.

Co zrobić, jeśli chcemy mieć długie paznokcie, ale ich kondycja nie jest zbyt dobra? Na ten problem również istnieje rozwiązanie. W takich przypadkach poleca się przedłużanie paznokci metodą żelową, połączone z zastosowaniem systemu IBX. Pozwala on wzmocnić paznokcie „od środka”, tworzy na ich powierzchni powłokę ochronną, redukuje białe plamki na płytkach i naprawia uszkodzenia. Nadaje paznokciom ładny wygląd i kolor oraz przygotowuje powierzchnię pod żel. Nie ma potrzeby martwić się, że taka metoda przedłużania paznokci im zaszkodzi. To dobry sposób na piękny i zadbany manicure dla pań ze zniszczonymi przez niewłaściwą dietę płytkami. Dzięki żelowi mogą one cieszyć się atrakcyjnym wyglądem dłoni i mają czas, aby wzmocnić paznokcie przez włączenie do diety potrzebnych witamin i składników odżywczych.