makijaz-permanentny

Makijaż permanentny – dlaczego warto?

Większość kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu. Odpowiedni make-up pomaga podkreślić atuty urodowe oraz skorygować drobne niedostatki. Staranny makijaż dodaje pewności siebie, sprawia, że twarz prezentuje się dobrze na zdjęciach, ale również wtedy, gdy jesteśmy zmęczone. Make-up ukryje zmarszczki, cienie pod oczami, błyszczącą skórę i wszelkie niedoskonałości. Makijaż pozwala podkreślić spojrzenie, nadać twarzy kontury, ustom ponętny kształt, a policzkom rumieńców.

Dobrze wykonany makijaż wymaga jednak wprawy oraz czasu. Dlatego większość kobiet rano decyduje się tylko na niezbędne minimum – puder, tusz do rzęs, błyszczyk lub pomadka, bardziej elegancki makijaż rezerwując na ważniejsze okazje. Część kobiet martwi się, że makijaż nie pasuje do ich stylu życia. Dotyczy to często pań, które uprawiają sport, chodzą na basen i boja się, że po intensywnym treningu ich makijaż nie będzie prezentował się odpowiednio. Kobiety, które nie mają doświadczenia w wykonywaniu makijażu lub noszą okulary, które muszą zdjąć na czas malowania, również rezygnują z bardziej wyrazistego podkreślania swojej urody.

Czy możliwy jest staranny, dopracowany makijaż, który nie wymaga nakładu czasu, kosmetyków i umiejętności? Doskonałym rozwiązaniem jest trwały make-up, czyli tak zwany makijaż permanentny. Na czym polega?

Piękna w każdej sytuacji

Makijaż permanentny daje luksus ładnego wyglądu, niezależnie od sytuacji i pory dnia. Panie z trwałym makijażem nie muszą martwić się, że kosmetyki na twarzy „rozmażą się” i przestaną spełniać swoje zadanie. Mogą więc bez przeszkód uprawiać sport, wzruszać się i bawić się całą noc, bez potrzeby poprawek.

Makijaż permanentny daje wiele możliwości. Przy jego pomocy możemy na przykład zamaskować defekty skóry, takie jak blizny lub przebarwienia.

Przy pomocy permanentnego makijażu możemy podkreślić brwi lub nadać im ładny kształt. Trwały makijaż może pomóc nadać im gęstości, podkreśli ich kształt oraz skoryguje asymetrię. Przy jego pomocy pogrubimy i przedłużymy łuki brwiowe, a także zmienimy ich kolor. Makijaż permanentny brwi może być wykonywany metodą piórkową lub cienia. Brwi mają bardzo duży wpływ na wygląd twarzy, nadają jej wyrazu i charakteru, dlatego warto je dopracować – makijaż permanentny będzie tutaj bardzo pomocny.

Popularny jest również makijaż permanentny oczu, który polega na wykonaniu kresek na powiekach. Zwykle wykonuje się go na górnych powiekach, ale trwałe kreski mogą znaleźć się także na dolnych. Dzięki makijażowi permanentnemu oczu nie musimy martwić się podkreślaniem oczu kredką lub eyelinerem, co często bywa problematyczne.

Makijaż permanentny jest wykonywany również na ustach, do podkreślenia konturu lub ich wypełnienia. Pozwala to na uzyskanie efektu pełnych warg, które sprawiają wrażenie bardziej wydatnych. Makijaż permanentny pomaga też podkreślić ich kolor.