Większość kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu. Odpowiedni make-up pomaga podkreślić atuty urody oraz skorygować drobne jej niedostatki. Staranny makijaż dodaje pewności siebie, sprawia, że twarz prezentuje się dobrze na zdjęciach, ale również wtedy, gdy jesteśmy zmęczone. Make-up ukryje zmarszczki, cienie pod oczami, błyszczącą skórę i wszelkie niedoskonałości. Malowanie pozwala podkreślić spojrzenie, nadać twarzy konturów, ustom ponętnego kształtu, a policzkom rumieńców. Warto zwrócić uwagę na makijaż permanentny, na temat którego nieco więcej słów poniżej. Jednak po kolei...

Dobre wykonanie makijażu wymaga wprawy oraz czasu. Dlatego większość kobiet rano decyduje się tylko na niezbędne minimum – puder, tusz do rzęs, błyszczyk lub pomadka, bardziej elegancki makijaż rezerwując na ważniejsze okazje. Część kobiet martwi się, że makijaż nie pasuje do ich stylu życia. Dotyczy to często pań, które uprawiają sport, chodzą na basen i boją się, że po intensywnym treningu ich makijaż nie będzie prezentował się odpowiednio. Kobiety, które nie mają doświadczenia w wykonywaniu makijażu lub noszą okulary, które muszą zdjąć na czas malowania, również rezygnują z bardziej wyrazistego podkreślania swojej urody. Tymczasem rozwiązaniem może okazać się makijaż permanentny.

Czy możliwy jest staranny, dopracowany makijaż, który nie wymaga nakładu czasu, kosmetyków i umiejętności? Odpowiedzią jest jest trwały make-up, czyli tak zwany makijaż permanentny. Na czym polega?

Piękna w każdej sytuacji


Taki makijaż daje luksus ładnego wyglądu, niezależnie od sytuacji i pory dnia. Panie z trwałym makijażem nie muszą martwić się, że kosmetyki na twarzy „rozmażą się” i przestaną spełniać swoje zadanie. Mogą więc bez przeszkód uprawiać sport, wzruszać się i bawić przez całą noc, bez potrzeby poprawek. Wystarczy, że dopasują go do swoich potrzeb oraz typu urody.

Dobrze wykonany trwały makijaż daje wiele możliwości. Przy jego pomocy możemy na przykład zamaskować defekty skóry, takie jak blizny lub przebarwienia. Możemy także wyrównać proporcje twarzy oraz wydobyć jej prawdziwe piękno. Właściwie poprowadzona kreska podkreśla także odpowiednie kontury, dzięki czemu kobiety mogą czuć się pewniej dosłownie w każdej sytuacji.

Przy pomocy permanentnego makijażu możemy podkreślić brwi lub nadać im ładnego kształtu. Trwały makijaż pomoże w zwiększeniu ich gęstości, zaznaczy linię oraz skoryguje asymetrię. Przy jego pomocy pogrubimy i przedłużymy łuki brwiowe, a także zmienimy ich kolor. Ten makijaż może być wykonywany metodą piórkową lub cienia. Brwi mają bardzo duży wpływ na wygląd twarzy, nadają jej wyrazu i charakteru, dlatego warto je dopracować.

Popularny jest również makijaż permanentny oczu, który polega na wykonaniu kresek na powiekach. Zwykle wykonuje się go na górnych powiekach, ale trwałe kreski mogą znaleźć się także na dolnych. Dzięki makijażowi permanentnemu nie musimy martwić się podkreślaniem oczu kredką lub eyelinerem, co często bywa problematyczne.

Trwały makijaż jest wykonywany również na ustach, do podkreślenia konturu lub ich wypełnienia. Pozwala to na uzyskanie efektu pełnych warg, które sprawiają wrażenie bardziej wydatnych. Makijaż permanentny pomaga też podkreślić ich kolor.