Jak zamyka się popękane naczynka?
Pękające naczynka to problem natury estetycznej dotykający większości kobiet. Czerwone ślady pojawiają się na policzkach, nosie, brodzie, a także na nogach.
Naczynia włosowate pod wpływem zmiany temperatury, ciśnienia i problemów z krążeniem rozszerzają się, powodując początkowo zaczerwienie na skórze. Z czasem tracą one swoją sprężystość, co w konsekwencji prowadzi do pęknięcia i pojawienia się tzw. pajączków. Istotny jest fakt, że nieleczone mogą przerodzić się w groźne żylaki.
Laserowe zamykanie naczynek
Uznaną i rekomendowaną metodą jest laserowe usuwanie popękanych naczynek. Użycie lasera pozwala zamknąć naczynka bez uszkodzenia skóry. Emitowany promień światła o precyzyjnie określonych parametrach nakierowany jest na naczynko. Zjawisko fototermolizy, czyli tzw. kontrolowanego oparzenia sprawia, że promień lasera dociera do uszkodzonego naczynia i tam jest absorbowany przez czerwony barwnik erytrocytów. Barwnik, a tym samym erytrocyty, zamieniane są w energię cieplną. Następstwem tego procesu jest ich odparowanie i pozostawienie wyłącznie ścianek naczynia, które są naturalnie wchłaniane. Popękane naczynka znikają.
Atutem zabiegu jest jego bezbolesność. Jedyne nieprzyjemne odczucie może pojawić się na samym początku, w momencie strzału lasera. Osoby poddające się zabiegowi wskazują na lekkie pieczenie bądź niewielkie odczucie ukłucia. Poza tym warto pamiętać, że zamknięcie wszystkich naczynek za pierwszym razem nie zawsze jest możliwe. Dzieje się tak szczególnie w sytuacji, gdy uszkodzenia były rozległe.