depilacja-laserowa-jak-czesto-powtarzac-zabieg

Depilacja laserowa – jak często należy powtarzać zabieg?

Gładka i zadbana skóra przez cały rok – to marzenie wielu kobiet. Popularne metody depilacji, takie jak maszynka, krem lub wosk, są stosunkowo skuteczne, jednak ich efekty są ograniczone czasowo. Najdłużej możemy cieszyć się efektami depilacji woskiem, jednak to rozwiązanie również ma pewne ograniczenia. Przed zabiegiem na pewien czas należy zrezygnować z innych metod depilacji, co może być dość uciążliwe, szczególnie podczas ciepłych miesięcy. Depilacja plastrami jest też raczej bolesna i z zabiegu tego muszą zrezygnować osoby o szczególnie wrażliwej skórze. Stosowanie kremu lub maszynki nie jest bolesne, jednak pozostawiają one skórę gładką na krótki czas, mogą również pojawić się podrażnienia. Na szczęście istnieje nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu panie mogą czuć się pewnie w każdej sytuacji. Mowa tutaj o depilacji laserowej, czyli bezinwazyjnej, bezpiecznej, a co najważniejsze – skutecznej i długotrwałej – metodzie usuwania niechcianych włosów.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które mają problem z wrastającymi włoskami lub powstawaniem stanów zapalnych. Często powodują ją tradycyjnie stosowane metody depilacji. Depilacja laserowa pomaga uniknąć tych uciążliwości, ma dobry wpływ na skórę, a co najważniejsze – po zabiegu ciało pozostaje gładkie na bardzo długi czas, nawet przez kilka lat!

Zabieg depilacji laserowej to dobra inwestycja, tym bardziej, że przez dłuższy okres nie ma potrzeby zakupu kosmetyków do depilacji. To również oszczędność czasu. Depilacja laserowa wymaga pewnych przygotowań – na miesiąc przed zabiegiem konieczna jest rezygnacja z innych form usuwania włosków, nie wolno stosować retinoidów oraz opalać się naturalnie lub samoopalaczem. Nie są to jednak duże wyrzeczenia, szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę efekty depilacji laserowej.

Przed podjęciem decyzji o zabiegu warto dowiedzieć się więcej na temat przebiegu całego procesu usuwania włosków z ciała. Należy zdawać sobie sprawę, że włoski nie rosną w jednym czasie. Z tego powodu jednorazowy zabieg depilacji laserowej nie jest wystarczający dla uzyskania efektu idealnie gładkiej skóry. Światło lasera jest w stanie usunąć włoski, które znajdują się w fazie wzrostu, jednak część z nich może pozostawać w tak zwanej fazie uśpienia. Mieszki takich włosków mają za mało melaniny i nie reagują na światło lasera. Zabieg depilacji laserowej powtarza się zwykle przez około pół roku, co miesiąc.

W dobrych salonach kosmetycznych te kilka zabiegów wystarczy, aby usunąć zbędne włoski i cieszyć się gładką skórą przez długi czas.