Jak dbać o skórę po depilacji woskiem?

Jak dbać o skórę po depilacji woskiem?

Gładka i jedwabista skóra – chyba każda kobieta chciałaby mieć taką jak najdłużej. Tradycyjne metody depilacji nie są jednak pod tym względem efektywne. Maszynka i pianka do golenia to wygodne rozwiązanie, jednak bardzo krótkotrwałe – zabieg trzeba często powtarzać, może także prowadzić też do podrażnień. Dłużej możemy cieszyć się efektem gładkiej skóry po zastosowaniu kremu do depilacji, jednak kosmetyk może powodować uczulenie, a zabieg trzeba przeprowadzać co kilka dni.

Jaką metodę depilacji wybrać, aby skutecznie i na długo usunąć zbędne włoski i cieszyć się gładką skórą? Bardzo dobrą metodą jest depilacja woskiem. Stosowany podczas zabiegu rozgrzany wosk jest w stanie usunąć włos razem z cebulką. Dzięki temu odrastają one dłuższy czas, a nowe włoski są cienkie i rzadkie. Jest to więc świetna alternatywa dla maszynki do golenia, która powoduje, że włoski odrastają mocniejsze.

Depilację woskiem można przeprowadzić w domowych warunkach, jednak zdecydowanie najlepsze efekty da zabieg przeprowadzony przez profesjonalistę w salonie kosmetycznym. Aby depilacja była skuteczna, wosk musi mieć odpowiednią temperaturę, a włoski trzeba wyrywać pod właściwym kątem – samodzielnie często nie jesteśmy w stanie stworzyć idealnych warunków do zabiegu. Choć depilacja woskiem jest dość czasochłonna i może być dość bolesna, to efekt jest wart starań – po zabiegu skóra pozostaje gładka przez nawet 6 tygodni.

Po depilacji woskiem

Do zabiegu depilacji woskiem trzeba się oczywiście właściwie przygotować – skóra nie powinna być świeżo opalona, nie należy też stosować na niej kremów i balsamów. Dobrym pomysłem jest jednak nawilżenie skóry na kilka dni przed depilacją – w ten sposób po zabiegu będzie ona mniej zaczerwieniona. Ponadto po zabiegu trzeba przestrzegać pewnych zaleceń. Postępując zgodnie z zasadami uzyskamy bardziej trwały efekt, a skóra będzie nie tylko gładka, ale i zdrowa.

Pierwszy etap pielęgnacji skóry po depilacji powinien odbyć się już w salonie kosmetycznym – tuż po usunięciu włosków na skórę warto nałożyć kosmetyki chłodzące i łagodzące zaczerwienienia. O nawilżenie trzeba zadbać również w warunkach domowych. Sprawdzą się kosmetyki zawierające w swoim składzie panthenol, wyciąg z rumianku lub aloes. Dostępne są też preparaty, które dodatkowo opóźnią odrastanie włosków.

Po depilacji woskiem trzeba unikać podrażnień, także tych, które mogą spowodować chlorowana lub słona woda. Niezalecane jest używanie aktywnych kremów. Po kilku dniach warto natomiast rozpocząć stosowanie peelingów, które zapobiegną wrastaniu włosków. Po depilacji pach przez pewien czas nie wolno stosować dezodorantów z alkoholem w składzie.