Na czym polega tzw. wampirzy lifting?

Na czym polega tzw. wampirzy lifting?

Choć nazwa wampirzy lifting u wielu osób może budzić raczej negatywne skojarzenia, to nie ma powodu do obaw. Zabieg jest bezpieczny, mało inwazyjny, a przede wszystkim bardzo skuteczny. Wampirzy lifting ma działanie odmładzające, daje naturalny efekt, a dzięki pobieraniu materiału bezpośrednio od osoby, która poddaje się zabiegowi, nie ma ryzyka reakcji alergicznej.

Wampirzy lifting – jak działa?

Podczas zabiegu wampirzego liftingu wykorzystuje się krew pacjenta, a raczej jej składnik – osocze bogatopłytkowe, czyli PRP (Platelet Rich Plasma). W osoczu znajduje się duża ilość komórek i czynników wzrostu, peptydów. Składniki preparatu krwiopochodnego stymulują komórki do podziału oraz uczestniczą w procesach biologicznej odnowy tkanek skóry.

Przed zabiegiem specjalista pobiera próbkę krwi, którą następnie odwirowuje w specjalnym urządzeniu. W wirówce czerwone krwinki zostają oddzielone od osocza bogato płytkowego. Następnym krokiem jest dodanie do krwiopochodnego preparatu odczynnika, który stymuluje produkcję cytokin, czyli białek pobudzających komórki do wzrostu. Lekarz może użyć do tego chlorek wapnia lub trombinę.

Tak przygotowane osocze zostaje następnie zaaplikowane pacjentowi. Stosowane są dwie techniki aplikacji – metodą stosowaną w mezoterapii lub wolumetrycznie, liniowo wzdłuż zmarszczek.
W trakcie zabiegu wampirzego liftingu zostaje aktywowany proces przypominający gojenia rany. Komórki macierzyste zostają pobudzone do namnażania, dochodzi do stymulacji fibroblastów i powstawania nowego kolagenu – komórki skóry się regenerują i rewitalizują. Efektem wampirzego liftingu jest także powstawanie nowych naczyń krwionośnych.

Efekty wampirzego liftingu

Wampirzy lifting jest przeznaczony przede wszystkim do biostymulacji i odnowy skóry. Mogą z niego korzystać również osoby z tendencją do alergii, ponieważ osocze bogatopłytkowe pobrane z własnej krwi jest bezpieczne i obojętne dla organizmu. Wampirzy lifting to doskonała propozycja dla osób, które chcą zachować młody wygląd, a jednocześnie nie są przekonane do botoksu lub nie chcą poddawać się operacji plastycznej. Przeciwwskazaniem do zabiegu wampirzego liftingu są choroby krwi oraz nowotwory. Nie może być wykonywany u kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz osób przyjmujących antykoagulanty.

Terapia z użyciem osocza bogato płytkowego jest stosowana do wypełnieniu bruzd w różnych partiach twarzy – na czole, policzkach, w okolicach oczu i ust, a także w wygładzaniu zmarszczek na szyi, dekolcie i dłoniach. Wampirzy lifting sprawdza się też w stymulacji wzrostu oraz zwiększenia gęstości włosów oraz do zatrzymania procesu łysienia.