czy endermologia jest skuteczna?

Czy endermologia jest skuteczna?

Wiele z nas marzy o szczupłej i zgrabnej sylwetce. Niestety, utrata nadmiaru tkanki tłuszczowej nie jest prosta. Czasem do ideału brakuje niewiele, a zgubienie ostatnich zbędnych kilogramów staje się zadaniem niemal niemożliwym. Częstym problemem kobiet, nawet bardzo szczupłych, które na pierwszy rzut oka mają idealną sylwetkę, jest cellulit. Pomarańczowa skórka pojawia się na udach, brzuchu, pośladkach i jest bardzo trudna do zlikwidowania. Walka z cellulitem wymaga połączenia kilku środków – trzeba zastosować dietę, systematycznie ćwiczyć i stosować odpowiednie preparaty. Jednak jest to proces, który wymaga dużej regularności, a także czasu, a brak szybkich efektów może zniechęcić do kontynuowania starań o gładkie i jędrne ciało. Stan skóry poprawia się, jednak cellulit nie znika całkowicie.

Czy musimy godzić się na taki stan rzeczy? Oczywiście nie! Współczesna kosmetologia daje nam wiele możliwości, dzięki którym możemy poprawić wygląd swojego ciała oraz poradzić sobie z cellulitem. Jedną z takich skutecznych propozycji jest enedermologia.

Co warto wiedzieć o endermologii?

Endermologia to inaczej masaż podciśnieniowy. Jest to bezinwazyjny zabieg, który działa na tkankę łączną skóry i pomaga uaktywnić metabolizm tkanki tłuszczowej, na którą nie działają treningi i dieta. Endermologia jest stosowana jako metoda na cellulit i oporną tkankę tłuszczową. Przy pomocy masażu podciśnieniowego wymodelujemy również sylwetkę oraz poprawimy kontur twarzy. Zabieg endermologii jest wykonywany z dużą siłą nacisku, dzięki czemu intensywnie działa na tkankę. Uznaje się, że masaż podciśnieniowy ma działanie odchudzające, oczyszczające oraz odmładzające, a także terapeutyczne, ponieważ może pomóc zmniejszyć niektóre rodzaje bólu.

W trakcie zabiegu pacjentka ubiera obcisły kombinezon, dzięki czemu urządzenie, przy pomocy którego wykonuje się masaż nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Urządzenie do endermologii składa się z komory ssącej oraz dwóch pracujących niezależnie od siebie rolek. Skóra pomiędzy rolkami zostaje poddana intensywnemu rolowaniu, dlatego endermologia działa również na jej głębokie warstwy. Stymuluje metabolizm tkanek oraz pobudza włókna kolagenowe do produkcji. Endermologia nie daje natychmiastowych efektów, rezultaty są widoczne po serii kilkunastu zabiegów.

Masaż podciśnieniowy poprawia wygląd skóry i jest nieinwazyjny. Aby utrzymać jego efekty, dobrze jest dodatkowo zadbać o zdrową dietę, ćwiczyć oraz pić dużo wody. Polecane jest także powtarzanie zabiegów endermologii co jakiś czas.