co-daje-mezoterapia

Co daje mezoterapia?

Chyba każda kobieta marzy o tym, żeby zachować młody i piękny wygląd jak najdłużej. Niestety, upływające lata, stresujący tryb życia, zanieczyszczenia, na które narażona jest skóra, zmęczenie, dieta oraz inne czynniki sprawiają, że pogarsza się kondycja skóry, traci ona blask, mogą pojawić się zmarszczki i przebarwienia. Nawet jeśli pamiętamy o prawidłowej pielęgnacji, dbamy o oczyszczanie, złuszczanie skóry oraz jej nawilżenie, to czynniki, na które nie mamy wpływu działają i szkodzą skórze.

W takich przypadkach warto zainteresować się bardziej zaawansowanymi formami pielęgnacji. Nie oznacza to wcale konieczności operacji lub zabiegów chirurgicznych. Stan skóry możemy poprawić w salonie kosmetycznym, w sposób skuteczny, ale bezinwazyjny. Ciekawą propozycją jest zabieg mezoterapii, która okazuje się dobrym sposobem na rewitalizacje i poprawę wyglądu skóry.

Efekty mezoterapii

Mezoterapia jest polecana przede wszystkim osobom o skórze dojrzałej, w wieku od 30 do 60 lat. Zabieg pomaga zadbać o twarz i ciało, odmłodzić skórę, zmniejszyć objawy starzenia i w ogólny sposób poprawić kondycję skóry. Mezoterapia jest wskazana w przypadku skóry zmęczonej i wiotkiej, która straciła napięcie i elastyczność. Kolejnym wskazaniem do mezoterapii są zmiany potrądzikowe, zasinienia lub worki pod oczami, przebarwienia lub wiotkość skóry. Stosuje się ją również jako metodę na pajączki naczyniowe, uszkodzenia spowodowane przez uszkodzenia słoneczne oraz zrogowaciały naskórek.

Mezoterapia da dobre efekty także u osób, które są narażone na dym papierosowy oraz zanieczyszczenia powietrza, mało sypiają lub prowadzą stresujący tryb życia. Zabieg wykonuje się na wszystkich partiach ciała, które wymagają odmłodzenia. Mezoterapia najczęściej dotyczy twarzy, powiek, szyi, dekoltu, ramion oraz grzbietów dłoni.

Mezoterapia daje takie efekty, ponieważ dzięki niej do warstw skóry mogą dostać się substancje aktywne, takie jak między innymi kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy, sole mineralne lub kofeina. Ten sposób działania sprawia, że dochodzi do szybkiej rewitalizacji skóry. Po mezoterapii poprawia się wygląd skóry, staje się ona bardziej gęsta, rozjaśniona i wygląda młodziej. Tym samym zmniejszają się istniejące zmarszczki oraz sińce po oczami, a skóra ponownie wygląda młodo.

Najlepsze efekty uzyskamy po serii zabiegów – zaleca się wykonanie około 4 do 6, co kilka tygodni. Mezoterapię warto następnie powtarzać co kilka miesięcy, ponieważ dzięki temu możemy cieszyć  jej efektami przez dłuższy czas.